top of page
  • Zdjęcie autoraSalon Afrodyta

Pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim dla dzieci - jak się do niej przygotować?

Hałas, zapach lakieru do włosów, a do tego konieczność siedzenia w jednej pozycji. Bez wcześniejszego przygotowania pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim, będzie dla naszych maluchów stresująca i przełoży się na niechęć do strzyżenia w późniejszym wieku. Na szczęście, podobnie jak do wizyty u lekarza czy pierwszego dnia w przedszkolu, do spotkania z fryzjerem dla najmłodszych, można się przygotować.

Jeśli szukasz salonu fryzjerskiego dla dzieci w Łodzi, koniecznie sprawdź niezawodne porady specjalistów z Afrodyty.


Fryzjer dziecięcy w Łodzi


Książeczki i filmy o strzyżeniu

W księgarniach znajdziesz mnóstwo pozycji, które przybliżają temat wizyty u dziecięcego fryzjera. Postaraj się zapoznać z nimi dziecko na kilka dni przed spotkaniem w salonie fryzjerskim. Starszaki wciągną się w ciekawą historię i zidentyfikują z bohaterami, a najmłodsze dzieci obejrzą obrazki pokazujące ulubione postaci siedzące w fotelu fryzjerskim podczas strzyżenia.

Pomocne okażą się też bajki, gry w których dziecko wciela się w rolę fryzjera i filmiki, na których maluch zobaczy, jak wygląda przykładowy salon fryzjerski i jak przebiega strzyżenie.


Zabawa w fryzjera

Zabawa to świetny sposób na oswojenie dziecka z nową sytuacją. Przydadzą się: grzebień, szczotka, nożyczki i lustro. Możecie też wykorzystać mgiełkę do rozczesywania czy inne delikatne kosmetyki do włosów. Odegrajcie przykładowe scenki, wprowadźcie do zabawy misie i lalki, które nauczycie, jak siedzieć w fotelu fryzjerskim. Na koniec puśćcie wodze fantazji i upnijcie wymyślne fryzury, korzystając z kolorowych frotek i spinek.


Odpowiedni czas na rezerwację usługi w salonie fryzjerskim dla dzieci

Ustalając termin pierwszej wizyty w salonie fryzjerskim dla dzieci, postaraj się wybrać porę, gdy twoja pociecha będzie najbardziej wypoczęta. Zadbaj, by przed spotkaniem dziecko nie było głodne ani spragnione.


Towarzysz wyprawy

W towarzystwie zawsze raźniej. Ulubiony miś czy lalka, chętnie wybiorą się z wami, a w razie czego pomogą przegonić strach przed nieznanym. Dziecięcy fryzjer lub fryzjerka mogą wykorzystać zabawkę do współpracy z małym klientem i objaśnienia mu, krok po kroku, co będzie się działo.


Rodzic jako dobry przykład

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Jeśli Ty zgodzisz się na lekkie odświeżenie fryzury czy podcięcie końcówek, Twój maluch z ciekawością podejdzie do nowego wyzwania.


Jak wybrać salon fryzjerski przyjazny dzieciom?


komfortowe strzyżenie dzieci w Łodzi

Pozytywne doświadczenie w trakcie pierwszej wizyty sprawi, że dziecko chętnie usiądzie na fotelu fryzjerskim podczas kolejnego strzyżenia. Dlatego tak ważny jest wybór miejsca przyjaznego dzieciom. Szczególną uwagę warto zwrócić na wystrój. Jasne, przytulne miejsce zachęci do wejścia do środka i wzbudzi pozytywne skojarzenia.


Uśmiechnięta załoga pomoże przełamać pierwsze lody. Fryzjerzy w Salonie Afrodyta w Łodzi znają wyjątkowe potrzeby małych klientów, nawet tych najmłodszych. Przed strzyżeniem odpowiedzą na wszystkie pytania ciekawych kilkulatków, pomogą wspiąć się na wygodny fotel, wybrać dziecięce fryzury i stylizacje, a sam proces strzyżenia przebiegnie sprawnie i komfortowo, w miłej i profesjonalnej atmosferze.


Jeśli szukasz fryzjera dla dzieci w Łodzi, odwiedź Salon Afrodyta.

58 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page